Watzmann 2011

22. července 2011 v 10:11 | Zahrádka |  Events
Aktualizace 15.8.2011Aktualizace 10.8.2011
Přátelé,
první skupina je touto dobou na cestě. My ostatní vyrážíme v pátek v ranních hodinách. Watzmannhaus je plně obsazený, jsme tedy nuceni trochu pozměnit plán trasy. Plavba po Königssee nás nemine, stoupat taky budeme, ale "pouze" na Kührointhütte (1420). Páteční odpoledne si zpestříme hodinovým pochodem k místu zvanému Eiskapelle, kde se natěšíme pohledem na východní stěnu Watzmannu O to náročnější bude sobota, kdy nás čeká hřeben 3 vrcholů. Nastoupáme na Watzmannhaus (1930) a pokračujeme na Hocheck (2651), Mittelspitze (2713) a Südspitze (2712). Vlastní hřeben je mírně obtížný jen s několika exponovanými místy, délka zajištěné cesty je 2,5 km. Cesta je často oklouzaná, takže za vlhka bude asi nepřijemná. Cesta je náročná především celkovou délkou a převýšením. Za bouřky, sněhu nebo námrazy nebezpečné.
Zpáteční cesta bude po stejné trase. Mineme naši nocléhárnu na Kührointhütte a při dostatku sil sejdeme až do kempu Grafenlehen.
Neděle před návratem do Čech bude obohacena pro zájemce výstupem na Hitlerovo Orlí hnízdo.
Držte nám palce :-)
Zahrádka


Informace se připravují, ale jedno je jisté. Pár nadšenců se chystá na přechod hřebenu Watzmann. Nejen snadná dostupnost (cca 6 hodin z Prahy) ale i možnost zdolání hned 3 vrcholů mě už nyní nenechává spát :)

Termín: 12.8. - 14.8.2011
Odjezd: 12.8. ve 2:00
Příjezd: 14.8. kolem půlnoci

Přízračný Watzmann. Nadoblačná hora vznášející se nad Berchtesgadenem. Odvážná ostrá hřebenovka přes tři skalní špice, která nás vyvede na třetí nejvyšší, ale nejhezčí vrchol německých Alp. Velkolepá túra pro pravé horaly. Hřebenová via ferrata dosahuje náročnosti "pouze" A/B a B, ale její značná délka a vedení přímo po úzkém skalnatém vzdušném hřebeni z ní dělá túru doslova královskou, túru, která je hodna respektu. Za dobrého počasí zcela ojedinělý zážitek, skvělé výhledy na ostrý hřeben, Alpy i modré jezero Königsee hluboko dole mezi skalami.
  1. den: V ranních hodinách (cca 2:00) odjezd z Prahy do německých Alp. Brzy ráno budeme v městečku Berchtesgaden pod Watzmannem a v Schönau s hezkým jezerním přístavem. K východišti naší trasy se dostaneme plavbou po krásném jezeře "fjordového typu" Königssee mezi skalními stěnami na poloostrov s nádherným barokním kostelem St. Bartholomä (618 m). Začátek výstupu. Stezkou Rinnkenndlsteig ostře vzhůru nad skalní stěnu na vyhlídku nad jezerem Archenkanzel (1346 m), a dále až na Watzmann-Haus (1928 m).
  2. den: Hřebenová paráda v masívu Watzmannu - brzy ráno od chaty na první vrchol Hocheck (2651 m) a dále po ostrém hřebeni s ferratovým jištěním a hezkým lezením na nejvyšší Mittelspitze (2713 m). Zdatní mohou dorazit až na třetí vrchol Südspitze (2712 m), při absolvování celé této hřebenovky se jedná o dlouhou, celodenní a náročnější trasu. Stejnou cestou zpět na chatu.
  3. den: Sestup dolů do ústí údolí Wimbachtal, v závěru možno projít překrásnou soutěskou Wimbachklamm. Po poledni odjezd z Alp, návrat do Prahy ve večerních hodinách.
text převzatý z ck alpina a lehce upravený pro naše podmínky

Mapové podklady a fotogalerie s podrobnějším popisem trasy bude následovat po mé dovolené.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama