Dort za studena

18. září 2008 v 9:00 | Zahrádka |  Recepty studená kuchyně
Dnes pro Vás mám velmi jednoduchý recept na dort pro všechny, kteří stejně jako já nemají troubu. Dort se kompletně připravuje za studena a výsledek je až překvapivě dobrý!

Co budete potřebovat aneb základní suroviny:
2 sáčky dětských piškotů, 4 kelímky zakysané smetany, tvaroh ve vaničce, kakao či granko, vanilkový či moučkový cukr, ovoce dle chuti.
Postup:
V jedné misce rozmícháte 2 smetany, půlku tvarohu a cukr dle chuti. Mě stačil 1 vanilkový cukr, ale dort nebyl příliž sladký. V druhé misce zbylé 2 smetany, druhou půlku tvarohu, opět cukr dle chuti a kakao či granko. Dávkoval jsem 4 vrchovaté lžíce, nebojte se toho, jen ať to má barvičku . Dno dortové nádoby vyskládejte první vrstvou piškotů. Já osobně dělal 2 vrstvy. Nezapomeňte, tak jako já vyskládat piškoty i po stranách dortové nádoby, aby se na ni smetana nepřilepila. Následně rovnoměrně potřete 1/2 smetany z první misky. Na smetanu vyskládejte na plátky nakrájené ovoce dle chuti. Nyní celý proces zopakujte. Piškoty (nyní už opravdu jen jednu vrstvu), dále smetana tmavá (s kakaem), tentokrát ale celá. Znovu ovoce a piškoty, poslední vrstva je zbytek smetany světlé. Nyní můžete dort ozdobit zbytkem ovoce, případně posypat kakaem. Dort je nutné minimálně do druhého dne nechat uležet v lednici a je připravený ke konzumaci.
Já si dort trochu zpestřil. Vyskládané ovoce jsem na vrchu zalil želatinou. Dort se stal kompaktnější a ovoce na něm v lednici neoschlo. Také je možné trocha želatiny vmíchat do misek se smetanou, trochu to dort zacelí.
Zde je výsledek.
Byla to premiéra a tak se mi smetana vmíchala do želatiny. Na to si dejte bacha, dort tak zbytečně ztrácí na kráse .
Nyní nezbývá než popřát dobrou chuť
Zahrádka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama