Dětský víkend na zámku - cyklo - srpen 2008

18. července 2008 v 11:24 | Zahrádka |  Events
Aktualizace 21.8.2008
Nevidím to s počasím moc pozitivně
V sobotu bude oblačno až zataženo s deštěm a místy bouřky. Noční teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 17 až 21 °C. Západní vítr 3 až 7 m/s. V neděli bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Noční teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 18 až 22 °C. Severozápadní vítr 3 až 7 m/s.
Zahrádka

Aktualizace 20.8.2008
Asi hodinu jsem se smolil s programem na víkend a při odeslání na blog vše zmizelo. Vzteknul bych se, nicméně mi nezbývá nic jiného, než jej napsat znovu .
V první řadě bych rád upozornil na to, že se jedná primárně o dětský víkend na kolech a tedy i trasy budou v tomto směru pro děti přizpůsobené. Pokud má někdo zájem dát si více do těla, nechť se zařídí podle sebe.
Pátek 22.8.2008 - příjezd
Neplánoval jsem žádný welcame drink. vzhledem k počtu účastníků budeme rádi, když se večer všichni setkáme. Pomalu se zabydlíme a zajdeme na společnou večeři do zámecké restaurace.
Sobota 23.8.2008 - Třeboň
Budíček nechám na každém z Vás, ale počítám, že tak kolem 9:30 bychom měli být všichni nachystaní k odjezdu. Pobyt je bez stravy, snídaně tedy z vlastních zásob. Už si nepamatuji, zda-li je k těmto účelům ráno zámecká restaurace otevřená.
Na výlet se vydáme po modré značce směr Novosedly nad Nežárkou. V polovině cesty odbočíme vlevo kolem Hrušovského rybníku, pískovny až k Nové řece. Pokračovat budeme podél koryta k pomníku Emy Destinové, dále po červené přes alej památných stromů až na Dlouhý most. Odsud nás zelená značka dopraví přes Opatovický rybník a rybník Svět až do Třeboně. Následuje společný oběd a zákusek pro ty, jenž si jej zaslouží .
Z centra se vrátíme k Rybníku Svět, kde se napojíme na naučnou stezku "Cesta kolem Světa", prohlídka Schwarzenberské hrobky. Pokračujeme znovu přes Třeboň po naučné stezce Rožmberk, přes rybník Rožmberk, álej památnách stromů, Smitku až k Hodějovskému rybníku. Zde odbočíme na modrou a přes Novosedly nad Nežárkou až do Jemčiny.
Na večer se nám nabízí hned několik aktivit. Lada se nabízí s možností projektoru, což považuji za výborný nápad. Prosím tímto Katku a Peťu o jejich notebooky, večer pustíme dětem nějaký ten film a po dětské večerce si promítneme nějaké fotky z akcí.
Dále jsem nucen využít takto početnou skupinu a beru s sebou mezi námi již tak oblíbenou hru AKTIVITY
V průběhu večera je možné i grilovat - prosím Rýdlovku, aby vzal gril a ostatní, jenž mají místo v autě i nějaké to uhlí. Maso ať si naloží každý sám podle své chuti, ale musí počítat s ochutnávkama ostatních. Pokud má někdo zajímavý recept na naložené maso, ať mi jej pošle, já jej zde zveřejním
Neděle 24.8.2008 - rybníky
Na tento den trasa podrobně naplánovaná není. Uvidíme, jak na tom všichni budeme, do kdy bude nutné opustit zámek a na kdy se domluvíme na odjezdu. Nicméně bych Vás rád vzal do rybníkářského ráje, do okolí Stříbřec, Chlum u Třeboně, Staňkov. K obědu mnohé z Vás potěší rabárna, která se nachází u Staňkovského rybníka (myslím) a kde Vám dávají na výběr z mnoha sladkovodních ryb, převážně smažené, ale jsou to delikatesy!! .
Ještě jednou připomínám, že se jedná o dětskou akci a i když jsou trasy navržené tak, aby jej děti alespoň z větší části ujeli, tak mít s sebou Trailgátor považuji za více než nutné.
Trochu se bojím, že nám počasí nebude moc nakloněné, tak raději pláštěnky s sebou!
Pěkný den!
Zahrádka
Aktualizace 18.8.2008
Čas odjezdu se blíží, měli bychom se tedy domluvit podrobněji na skupinách v autech. Jak jsem avízoval, mé auto je plné, vezu pouze kola. Auta jedoucí jsou následující:
Já - plné
Lada - 3 volná místa
Monika - 2 volná místa
Katka - 2 volná místa
Rýdlovka - 3 volná místa
Ondra - 2 volná místa
Potřebuji v tuto chvíli, aby každý potvrdil v komentáři s kým jede v autě a kde bude mít kola! Dále je nutné, aby každý měl svůj vlastní nosič na kolo! Rezerva je, ale není dobré se na ni spoléhat.
Navrhuji ve čtvrtek společný sraz a předání nosičů, případně kol.
Zahrádka
Aktualizace 11.8.2008
Vyhlašuji STOP stav! Už jsme vykoupili snad celej zámek! Aktuálně mám zamluveno 16 postelí. Nuže účastníci zájezdu jsou následující:
Já, Stela, rodiče (2ks), Monika, Natálka, Petra, Jirrik, Kubík, Světluška, Gábina, Jana, Katka, Rýdlovka, Ondra a Ruxáček.
Úctihodná tlupa :)
V tuto chvíli potřebuji ještě doplatit od Světlušky a Gábiny 735Kč/os. Je to kompletní cena za ubytování na dvě noci.
Co se týče dopravy, já mám plné auto. Dále jede Peťa, Katka, Ondra a Rýdlovka, což znamená 9 volných míst. Na střechu poberu kolo své + další 3 (doufám) ale potřebuji je dopravit vč. nosiče! Jeden nosič bych zajistil od Lady. V tuto chvíli počítám s Petrou, Jirrikem a Světluškou, kteří mě o odvoz kol požádali (vyjma kola Kubíka)
Ostatní je už na Vás.
Vaše Zahrádka :)
Aktualizace 7.8.2008
Ahoj cyklisti!
trochu s ohledem na zdravotní stav rodičů jsem se rozhodl, že je na Jemčinu vezmu s sebou. Budou bydlet v samostatným pokoji, my budeme na kolech, takže nás to nikterak neovlivní. Pouze v jednom a to v dopravě. V tuto chvíli mám plné auto a jsem schopen vzít maximálně jednoho člověka. Na střeše mám volno, takže když dodáte nosiče, poberu až 3 cizí kola + mé. Prosím Vás tímto o rozpoutání diskuze níže ohledně dopravy. Dobře začal Tomáš, Katka bude mít k dispozici fabii kombi. Předpokládám, že Ondra bude mít také nějaké místo v autě. Domluvte se prosím, kdo s ký co a jak, nejlépe v komentáři dole, aby i ostatní věděli, jak na tom jsou.
Vaše Zahrádka :-)
Aktualizace 24.7.2008
Ondra Š. a Ruxáček potvrdili svoji účast, prosím je tedy o úhradu 1470,-Kč za 2lůžkový pokoj (2 noci, 2 osoby) na účet dle instrukcí níže. Cena je vyšší, neb byl přihlašován dodatečně a 2lůžkový pokoj je dražší.
Aktualizace 23.7.2008
Dnes jsem provedl rezervaci 3 zámeckých pokojů - 4 + 3 + 3 lůžka.
Účast potvrdili: Zahrádka, Stela, Monika B., Natálka, Péťa H., Jirrik Č., Kubík, Káťa B., Jana H. a Rýdlovka
Celková cena v tomto obsazení za celý víkend činí 6320,-Kč tj. 632,-Kč na osobu a dvě noci (vč. dětí).
Protože tentokrát platíme za pokoj a né za osobu a jakékoliv odřeknutí účasti navyšuje cenu za pobyt ostatním, prosím výše uvedené o uhrazení nevratné zálohy v plné výši (632,-Kč) na účet:
KB 43-2102650257/0100
Jako variabilní symbol uveďte svůj mobilní telefon (bez mezinárodní volby) a ve zprávě pro příjemce své jméno.
Dále jsem požádal o zablokování jednoho pokoje pro váhající. Těmi jsou: Ladama, Martin P., Ondra Š. a Ruxáček. Potvrzením pokoje je v následujícím týdnu pověřen Ladama.
Pokud víte o dalších zájemcích, neváhejte mne kontaktovat.
Na viděnou se těší
Zahrádka
Publikováno 18.7.2008
Ahoj!
Pro tento měsíc jsem si pro Vás připravil víkendové pobavení s dětmi.
Minulý rok jsem navštívil Jižní Čechy v okolí Třeboňska a poznal krásy tohoto kraje.
Dovolte mi tedy Vás pozvat ve dnech 22.8.2008 - 24.8.2008 na lovecký zámek Jemčina, zasazený do krásného prostředí jemčinských lesů,rybníků a řeky Nežárky mezi Jindřichovým Hradcem a Třeboní. Od samého počátku je zámek i celé okolí prosyceno loveckou vášní rodu Černínů zakončenou vybudováním věhlasné lesní obory v těsné blízkosti zámku.
V okolí Jemčiny jsou ideální podmínky pro cykloturistiku, neboť Jemčina se nachází v průsečíku cest mezi Jindřichovým Hradcem , Třeboní, Kardašovou Řečicí a Stráží nad Nežárkou.
Uvedená města nabízí zajímavou historii, přičemž spojnicí jsou cykloturistické stezky vhodné i pro slabší cyklisty. Zároveň se na Jemčinu dostanete ze všech směrů po velice málo frekventovaných silnicích nebo lesních cestách.
Ubytování je zajištěno v zámeckých pokojích, které jsou vybavené novým nábytkem ve starobylém designu.
Cena za ubytování činí 1190Kč za 4lůžkový pokoj na noc. Možné jsou i jiné alternativy, ale potřebuji nejdříve znát počet zúčastněných.
Podmínky účasti jsou: dítě (ať už vlastní či vypůjčené), kolo s cyklosedačkou či Trail Gatorem či vozíkem. Starší děti mohou na kolo sami, ale jejich výdrž je čistě na zodpovědnosti opatrovníka.
Nyní přikládám trochu fotografií z místa činu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | E-mail | 18. července 2008 v 11:29 | Reagovat

To vypadá dobře, akorát zplodit děti během měsíce to nevim nevim :-) pokusim se teda sehnat vypůjčené a pak bych jela. K

2 Péťa Péťa | 18. července 2008 v 11:31 | Reagovat

tam je to kráááásný. Já mám vypůjčený dítě a pokusím se ho vzít na tyč. Pro oba to ovšem bude víc než novinka, tak se s tím snad statečně popereme. Věk 5,5 roku (svůj uvádět nebudu :D) a je to kluk jako buk.

3 Zahrádka Zahrádka | Web | 18. července 2008 v 11:39 | Reagovat

Já se pochlubím vlastní dcerou, věk 3 roky a bude v sedačce. :-)

Za Katku uvádím, že její vypůjčené je Kristýnka, věk 6 let a na kolo je po tetě moc šikovná. Minulý týden ujela 56km :-)

4 Katka Katka | E-mail | 18. července 2008 v 14:48 | Reagovat

Teda tome moc dík za kompliment :-)

5 Zahrádka Zahrádka | Web | 18. července 2008 v 14:57 | Reagovat

Rádo se stalo! Doufám, že Vám to s Kristýnkou vyjde a pojedete! :-)

6 Jana Jana | 22. července 2008 v 13:00 | Reagovat

Teda vypada to moc hezky, ale vlastni dite nemam a cizi by mi asi nikdo nepujcil. Takove blbe napady a podminky...

Nechcete nekdo udelat soubeznou akci bez deti?:-)

7 Lana Lana | 22. července 2008 v 17:32 | Reagovat

Jano, super, přidáme se k Tobě. Navrhni něco!!!

8 Zahrádka Zahrádka | Web | 24. července 2008 v 11:15 | Reagovat

Právě jsem zaplatil pobyt ve 4, 3, 3 a 2 lůžkových pokojích! Rezervace je tímto pro všechny definitivní a závazná!

9 Lada Lada | E-mail | 30. července 2008 v 14:40 | Reagovat

Ahoj, pěkně si užijte víknd, já tentokrát nepojedu.

Kolu zdar  :)

10 Katka Katka | E-mail | 4. srpna 2008 v 9:05 | Reagovat

Tak já jedu nakonec sama, ale jedu, dneska jsem ti Tome poslala koruny.

11 Zahrádka Zahrádka | Web | 4. srpna 2008 v 12:03 | Reagovat

Ahoj! Stále mi od řady z Vás chybí peníze! Za všechny jsem již zálohu zaplatil, tak prosím o urychlenou platbu z Vaší strany (viz. právě odeslaný email)!!

12 siminni siminni | E-mail | 4. srpna 2008 v 17:01 | Reagovat

Zaplaceno jest :) Siminni a Ruxa lezou do peněz...:) tak už se tedy těšíme...

13 tomvonprag tomvonprag | 4. srpna 2008 v 20:11 | Reagovat

zaplaceno

14 Zahrádka Zahrádka | Web | 5. srpna 2008 v 11:57 | Reagovat

Dnes mi na účtě přišli peníze od Jany a Katky. Děkuji.

15 Katka Katka | E-mail | 5. srpna 2008 v 16:27 | Reagovat

Neni zač. Dopředu posílám info, že budu v této době bez velkého auta...

16 Zahrádka Zahrádka | Web | 6. srpna 2008 v 10:50 | Reagovat

Dnes přišla platba od Ondry vč. Ruxáčka. Co se týče dopravy já budu plný. 2-3 dospělí a 2 děti. ještě musím vymyslet, kam dám kola. Kdo z Vás má kouli?? Lada má bezva nosič na kouli. Já si od něj (doufám) půjčím ještě nosič na střechu.

17 Lada Lada | E-mail | 6. srpna 2008 v 11:25 | Reagovat

doufej, doufej..... malý nepiju   :))

18 Rýdlovka Rýdlovka | 6. srpna 2008 v 13:04 | Reagovat

Dopravu já mám komlikovanou. Ještě nevím, kdy v pátek 22.8. skončím ve Zlíně (budu tam celý týden)... Takže počítám s tím, že vezmu auto s dvěma držáky na střeše, ale s hektickým odjezdem z Prahy.

19 Zahrádka Zahrádka | Web | 7. srpna 2008 v 11:47 | Reagovat

Platba Rýdlovky dnes připsána na účet. Díky.

20 siminni siminni | E-mail | 7. srpna 2008 v 12:27 | Reagovat

uvidíme, jak to bude...tak i tak budu mít v autě dvě místa k dispozici..

21 Lada Lada | E-mail | 7. srpna 2008 v 14:29 | Reagovat

když vidím tu sestavu, tak na Vás pošlu trenéra  :))  ......to je sekáč, ten se nezakecá......

22 Jana Jana | 7. srpna 2008 v 17:20 | Reagovat

ja bych se potrebovala k nekomu vetrit do auta, nejlepe i s kolem.. kdo me vezme?

23 Péťa Péťa | Web | 8. srpna 2008 v 7:37 | Reagovat

ja bych byla rada, pokud mi tomas vezme dve dospela kola. jeden nosic zase muzu dodat (doufam, jeste jsem se taty neptala). a pokud se mi postesti v praci, tak pojedeme fabkou ve trech s detskym kolem. je to pro me asi nejschudnejsi, protoze budu muset pro Kubu dojet mimo Prahu.

24 Zahrádka Zahrádka | Web | 13. srpna 2008 v 10:08 | Reagovat

Potvrzuji přijetí platby od Světlušky. Děkuji.

25 Lada Lada | E-mail | 14. srpna 2008 v 12:06 | Reagovat

Ahoj, když přežuji výstup na Gerlach, tak asi pojedu místo Jany. Co se týká dopravy, mohu jet svým Modrákem a měl bych ještě volný nosič na kouli pro dvě kola.

26 Zahrádka Zahrádka | Web | 14. srpna 2008 v 13:53 | Reagovat

S modrákem bezva nápad. Gerlach přežiješ, půjdeš se mnou a budeš se nudit :-)

27 Lada Lada | E-mail | 14. srpna 2008 v 17:15 | Reagovat

nuda?? tak vem kostky, já beru karty - pro zahnání nudy  :))

28 Lada Lada | E-mail | 18. srpna 2008 v 12:32 | Reagovat

Čau, zatím jsem přežil  :)) tak asi pojedu. Když se podívám na dopravu, tak dle mého jede moc aut (je ještě volno pro 12 osob) a přitom zbývá 5 (Petra, Jirrik, Kubík, Světluška, Gábina). Navrhuji redukci aut, klidně nechám Modráka doma odpočívat a k někomu se vnutím :). Svůj nosič na kolo mám a ještě mohu půjčit nosič na kouli pro 2kola.

29 siminni siminni | E-mail | 18. srpna 2008 v 12:38 | Reagovat

Vážení, změna plánu u Ruxáčků:) Ruxa je do čtvrtka na školení a já zítra odjíždím na prezentaci partnera a vrátím se až v pátek ráno. Nejsem schopen zařídit, abychom měli kola v pojízdném stavu. Tj. jedeme bez kol a bez nosičů. Můžeme vzít do auta nějakého pasažera...

30 rýdlovka rýdlovka | 18. srpna 2008 v 14:45 | Reagovat

Posílám pozdrav z Gottwaldova. S mým pátečním návratem to vypadá tak, že bych mohl okolo poledne vyrážet ze Zlína. V Práglu to vidím tak na čtvrtou, tudíž bychom mohli redukovat jedno auto. Takže se k někomu vnutím i držákem na střechu, nebo jsem schopen vzít auto a někoho naložit...

31 Zahrádka Zahrádka | Web | 18. srpna 2008 v 15:02 | Reagovat

Aha, takže vše jinak. V tuto chvíli bylo domluveno, že Lada auto bere, veze Světlušku a Gábinu. Dále Rýdlovka veze Kubu, Péťu a Jirku.

32 rýdlovka rýdlovka | 18. srpna 2008 v 15:53 | Reagovat

Dobrá, takže už mám pasažéry... I s koly?

33 Zahrádka Zahrádka | Web | 18. srpna 2008 v 15:57 | Reagovat

Petře jsem vzkazoval, že možná bude lepší, když Ti dodá nosiče a kola. Protože já mám širší příčníky a tak musím na její nosiče vyrábět redukci. A pokud máš jeden nosič navíc, tak vezmeš i dětský kolo :-) Budeš už skoro jako pravej fotr :-D

34 Monika Monika | E-mail | 18. srpna 2008 v 17:59 | Reagovat

Ahoj, já jedou vlastním autem pouze s Natálkou, kterou musím vyzvednout mimo Prahu a po víkendu se taky hned nevracím do Prahy. Kola chci narvat do auta. Takže bohužel nemohu nikoho vzít :( ale už se těším a Natálka pilně trénuje - už jezdí bez koleček!!! Tak v pátek cyklisti!

35 JIRRIK JIRRIK | Web | 18. srpna 2008 v 18:39 | Reagovat

včera jsme se ve vlaku s ladamoudohodli, tedy spíše Péťa holčička, že nám vezme kola (dospělácký a myslím, že i jedno dětské (do kufru))

Autíko bude mít Péťa holčička, nejspíš urkytě, půjčené z práce (tak tam bude asi ještě jedno volné místečko, ovšem bez kola)

36 Katka Katka | E-mail | 19. srpna 2008 v 8:17 | Reagovat

Čauky, já mám pořád v autě volno, pojedu v pátek asi poněkud později a sama, tak kdybyste někdo nestíhal "své" auto tak dejte vědět. Kolo budu dávat určitě do auta.

37 Zahrádka Zahrádka | Web | 19. srpna 2008 v 9:32 | Reagovat

Osobně si myslím, že je zbytečné, aby Peťa (holčička) jela autem. Už je to domluvené s Rýdlovkou. Jinak Vám děkuji za komentáře, takhle se mi to líbí. Všichni hned vědí, jak kdo na tom je :-)

38 Katka Katka | E-mail | 19. srpna 2008 v 13:42 | Reagovat

Když máme už skoro celý zámek, najde se místo ještě pro jednu malou princeznu? Pokud ano, beru Kristýnku :-)

39 Zahrádka Zahrádka | Web | 20. srpna 2008 v 9:55 | Reagovat

Jak jsme si psali, místo se určitě najde. Řešit to budeme ale na místě. Počítej s nějakým doplatkem.

40 Katka Katka | E-mail | 20. srpna 2008 v 14:20 | Reagovat

Kolik km je prosím sobotní výlet? Trailgator na tento víkend nedokážu půjčit, tak abych věděla kolik km budu nosit dítě a dvě kola :-) :-)

41 Zahrádka Zahrádka | Web | 20. srpna 2008 v 14:35 | Reagovat

Zkoušel jsem trasu nakreslit v google maps, ale pak mi explorer vytuhnul a už jsem neměl nervy se s tím prát. Tím chci říct, že nevím. Myslím, že cca kolem 40ti, ale máme na to celý den!

42 siminni siminni | E-mail | 20. srpna 2008 v 16:21 | Reagovat

Když děti nebudou moct, tak půjdou s námi autoturistiku:)

43 Katka Katka | E-mail | 20. srpna 2008 v 16:59 | Reagovat

Ondro to je super nabídka :-) takže máme plný auto :-) né vážně, třeba na cestu zpět z Třeboně by to bylo řešení.

44 Lada Lada | E-mail | 22. srpna 2008 v 9:31 | Reagovat

Mám naloženo 1,5kg krkovice a trochu hermošů. Tak snad to sníme  :))

45 siminni siminni | E-mail | 22. srpna 2008 v 9:46 | Reagovat

už se těším na dnešní AKTIVITY...

46 Péťa Péťa | 27. srpna 2008 v 10:00 | Reagovat

odkaz na fotky: http://fajnofky.rajce.idnes.cz/Jemcina/

47 rýdlovka rýdlovka | 29. srpna 2008 v 21:45 | Reagovat

a fotky také na http://picasaweb.google.cz/TomvonPraG/JemIna

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama